Dobrota je danes tako redka, kot dragulj sredi puščave.
V sodobnem času je vedno manj ljudi, ki cenijo iskrenost in dobroto, majhna skupina, ki ostaja, pa je svetilnik v temi pokvarjenosti, ki obdaja vsakdanje življenje.
Ti redki dobri ljudje so, kot rastline v sušnem obdobju, izpostavljeni nevarnosti pokvarjenih umov, ki kot škodljivci skušajo njihovo dobroto izkoristiti za lastne sebične cilje.
Še huje pa je, da današnja družba manipulacijo pogosto jemlje zlahka.
Zdi se, da je večina ljudi pripravljena slepo verjeti mnenju drugih ljudi, brez lastnega kritičnega razmišljanja ali analize situacije.
Ta popustljivost, ki se pogosto rodi iz strahu, je plodna tla za manipulatorje in dominantne osebnosti, da dosežejo svoje cilje na račun drugih.
Dandanes pogosto naletimo na paradoksalno situacijo, ko zlobni posamezniki nekoga, ki je do včeraj veljal za najboljšega, spremenijo v najslabšo verzijo sebe.
Z žaljivimi besedami in ponižanjem ti manipulatorji uničujejo integriteto in dostojanstvo svojih žrtev.
Še huje, ta dehumanizacija v družbi pogosto ostane nekaznovana.
Od tod izvira slavni rek: »Danes se na dobrega človeka gleda, kot da ni normalen«.
Biti dober v svetu, kjer se zdi, da prijaznost ostane neopažena ali celo kaznovana, postane izziv, ki ga mnogi nočejo sprejeti.
Da bi se zaščitili pred morebitnimi zlorabami, so mnogi prisiljeni zgraditi zid okoli sebe in onemogočiti dostop tudi tistim, ki bi morda imeli dobre namene.
Ta distanca služi kot previdnost, saj se inteligenten človek zaveda, kako težko je v današnjem svetu ločiti iskrenost od dvoličnosti.
Svetujem vam, da temeljito ocenite ljudi, preden jim dovolite vstopiti v svoje življenje.
Mnogi se skrivajo za masko lažne prijaznosti ali prijateljstva, resnica pa se pogosto pokaže šele, ko je že prepozno.
Bodite previdni, komu zaupate, saj izdaja pogosto prihaja iz najbolj nepričakovanih virov.
V tem svetu, kjer se na prijaznost pogosto gleda kot na znak šibkosti, je pomembno najti ravnovesje med odprtostjo do drugih in zaščito lastne integritete.